kontrola v kosmetické salonu ve Frauenfeldu

Kontrola z hygieny v kosmetickém salónu ve Frauenfeldu

Naše klientka Eliška, která provozuje kosmetický salon ve Frauenfeldu kt. TG, se s námi podělila, jak probíhala kontrola z hygieny v jejím salonu.
Ve Švýcarsku se úřad nahlásí zhruba týden předem, že se k vám chytají na kontrolu. Pouze do restaurací a barů chodí bez ohlášení.
Jelikož se Eliška kontroly obávala, byly jsme informovány o každém kroku a tohle nám potom napsala:

Ahojky holky,
po dvou hodinách kontroly, mi ” hygiena ” řekla, že kdyby všechny praxe měly  takový pořádek ve věcech a uklizeno, tak nemusí ” hygiena ” a kontroly být. 
V Thurgau zavřely 3 kosmetická studia na 2 měsíce a 6000 franků Geldstrafe.
Měla jsem Ordner jako normálně se všema možnýma hygiene Regeln a pro všechny ošetření spešl papíry i na řasy. Vzali si kopie, že to ještě u nikoho takto seřazené a kompletní neviděli. Šuplíky a přístroje viděli a vše ok. Musela jsem ale předvést od začátku do konce ošetření. Samozřejmě kontrolovali toaletu, dezinfekci, papírové jednorázové utěrky, prach, podlahu, produkty, které mají spotřebu, no prostě vlezli všude.
A chtěli vědět postup ošetření včetně při vstupu, jak to funguje teď při Covid. Ještě chodí kontrola, na kterou mě upozornili, jen na hygienu. A ta nespadá pod laboratoře daného kantonu, ale je vytvořena pro Covid. Musíš mít ty polepy i na záchodě kvůli mytí rukou, a station dezinfekce. Roušky samozřejmě na sobě, zákaznice etc. Tak asi tak… Řikali mi, že hygiena měla dělat jen obchody a restaurace, tam kde se pracuje s jídlem, teď chodí kvůli Covidu a ještě že před 3 roky tu vyšel zákon, že do toho spadá tetování, etc.

Za sdílení zkušeností děkujeme a jen tak dál Eliško :-). Jsme na tebe pyšné.

www.elis-lounge.ch

Diskuze