virtalni asistentka vybavíme ve Švýcarsku

Práce virtuálního asistenta – bez čeho se neobejdete?

Mnoho zaměstnanců sní o možnosti pracovat z domova. Zatímco v některých profesích jako například skladník něco takového vůbec nepřipadá v úvahu, v jiných máte mnohem větší šance. Jednou z nich je i virtuální asistent.

V čem spočívá náplň práce virtuálního asistenta

Představte si toto zaměstnání jako práci klasické sekretářky. Ovšem s jednou zásadní výhodou. Nemusíte docházet do žádné firmy. Svěřené úkoly vykonáváte z pohodlí domova prostřednictvím internetu.

A co konkrétně takový virtuální asistent může dělat? Firmy často poptávají pracovníky, kteří by naplňovali e-shopy informacemi o zboží a nahrávali fotografie produktů. Stejně tak často
potřebují autory článků, jež následně publikují na firemních blozích. V neposlední řadě se setkáváme s nabídkami různých administrativních prací, mezi něž patří například vyhledávání dat na internetu a jejich následné zanesení do dokumentů.

Jaké předpoklady by měl splňovat dobrý virtuální asistent

Pokud se rozhodnete živit tímto způsobem, neobejdete se bez schopnosti zorganizovat si čas. Počítejte s tím, že pravděpodobně budete pracovat pro více firem najednou. Zatímco některé budou požadovat, abyste úkol dokončili ještě ten samý den, na jiné projekty vám zbyde mnohem více času. Musíte být tedy schopni si práci dobře rozvrhnout a naplánovat. Počítejte s pravidelnými přestávkami, abyste předešli syndromu vyhoření.

Protože veškerá práce probíhá online, neobejdete se bez kvalitního připojení k internetu. Vyplatí se investovat trochu více do tarifu, který zaručí spolehlivost. Mějte na paměti, že se bude zpravidla jednat o jediný komunikační kanál mezi vámi a zaměstnavatelem. Pokud by nefungoval, mohlo by se snadno stát, že daná firma upřednostní spolupráci s někým jiným.

Mezi vaše klíčové přednosti by měla bezpochyby patřit i schopnost dodržování termínů. Na úkoly, které vykonáváte, mohou navazovat další důležité firemní procesy. Pokud byste nebyli schopni dodat výsledky své práce včas, pro vašeho zaměstnavatele by to mohlo znamenat nemalé komplikace. Zvládnete-li pokaždé dodržet domluvený termín, pravděpodobně s vámi firmy budou chtít spolupracovat dlouhodobě. V opačném případě se připravte na to, že budete muset hledat stále nové příležitosti.

Dobrá komunikace také patří mezi faktory, které odlišují výborné virtuální asistenty od těch ostatních. Připravte se na to, že ne vždy dostanete stoprocentně jasné zadání úkolu. V takovém případě musíte být schopni ujasnit si se zaměstnavatelem, co přesně od vás očekává.

V mnoha případech po vás budou chtít, abyste dělali něco, s čím jste se doposud nesetkali. V takové situaci si nevystačíte pouze s dobrou komunikací. Musíte být schopni dohledat si potřebné informace na internetu.

V neposlední řadě se neobejdete bez znalostí nejrůznějších programů. Pro práci s texty pravděpodobně budete potřebovat umět vytvářet dokumenty v MS Word. Pro různá strukturovaná data, jež lze zanést do tabulek, se zpravidla používá MS Excel. V některých případech se setkáte s jejich alternativou Open Office nebo Libre Office. Pokud s daným dokumentem bude pracovat více lidí, pravděpodobně po vás firma bude chtít, abyste používali Google Docs.

2 názory na “Práce virtuálního asistenta – bez čeho se neobejdete?”

  1. Magdalena Nesporova

    Dobry den,
    Kamarad se odhlasil Svycarska. Tudiz mu byla posilana podpora v nezamestnanosti do CZ po dobu 3 mesicu. Je mozne aby Svycarsko posilalo podporu dalsi 3 mesice? Dekuji.

  2. Sarka Patermannova

    Dobry den, mam pocit, ze to lze pouze 3 misice a do max. vyse 800 euro … to je doba na hledání nove práce v jine zemi ..

Diskuze